Aliancia za strach a nenávisť

Autor: Juraj Droba | 5.2.2015 o 13:22 | Karma článku: 17,33 | Prečítané:  4025x

Sobotné referendum je príkladnou ukážkou, ako sa dá perfídny a zištný zámer prezliecť do šatu nevinnosti a najlepšieho úmyslu.

Tam, kde by som čakal kresťanskú lásku, sa stretávam s neúctou a nenávisťou. Napadlo vôbec niekomu, že ak sa páry rovnakého pohlavia hlásia k manželstvu, prípadne registrovanému partnerstvu, hlásia sa k potvrdeniu záväzku a vzájomnej vyživovacej povinnosti, láske a rovnakým konzervatívnym hodnotám ako bežné hetero páry? Konzervatívny britský premiér David Cameron vyhlásil, že takéto vzťahy spoločnosť a inštitút manželstva posilňujú. Čo vyhlasujú naši konzervatívci?

Keď som sa započúval do vyjadrení predstaviteľov AZR (s výnimkou Petra Kremského, ktorého AZR nasadzovala spravidla do diskusií, v ktorých bolo potrebné ukázať svoju inteligentnú tvár), predstavoval som si historické obrazy zachytávajúce stredovekú inkvizíciu a jej vykonávateľov, prípadne postavy v bielych sutanách s kónickými kuklami, ktoré zapaľujú kríž vedľa skromného príbytku afroamerickej rodiny v Mississippi. Až mi mysľou preletel oxymoron „zlaté, tolerantné a láskyplné KDH“.

Domnieval som sa, že gay-bashing putinovských rozmerov už u nás nehrozí, lebo sme súčasťou západnej civilizácie a Slováci v sebe majú dobro a toleranciu. Ostal som nemilo prekvapený. Aktuálne dianie na Slovensku potvrdzuje nadčasovosť citátu Edmunda Burkea, „the only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.“ Citát som naposledy čítal pred desiatimi rokmi v záverečných titulkoch filmu Tears of the Sun, pri dnešných systematických krokoch AZR a jej masívnej kampani som nadobudol presvedčenie, že musím proaktívne vysvetľovať svojmu okoliu, aby v referende hlasovalo nohami a nezúčastnilo sa ho. Stratégia nezúčastniť sa je legitímna, keďže väčšina by nemala hlasovať o právach menšiny rovnako, ako by dvaja vlci a jedna ovca nemali hlasovať o tom, čo bude na večeru. Keď sa budete v sobotu rozhodovať, či ísť alebo neísť, spomeňte si na svojho gay kamaráta, prípadne člena Vašej rodiny a spýtajte sa ho, ako referendum vníma on.

V jednom z mediálnych výstupov som Alianciu za rodinu nazval pochybnou kléroteroristickou organizáciou, po čom nasledovalo niekoľko vyhrážok trestným oznámením. Za vyjadrením si stojím, lebo Aliancii sa podarilo terorizovať celé Slovensko svojou primitívnou homofóbnou kampaňou a úspešne odvrátiť pozornosť od rastúceho počtu prešľapov vládnej strany. V sobotu ostávam doma a idem sa naplno venovať svojej tradičnej rodine - synovi a priateľke, a možno sa spolu zastavíme aj za rodičmi na dedine.

Zo všetkého, čo bolo na túto tému napísané, sa dokážem v plnej miere podpísať pod slová Kataríny Koščovej, ktoré pripájam:

 „Nebojím sa toho, že by homosexuálne partnerstvá mohli nejako ohroziť moju alebo akúkoľvek cudziu rodinu. Nabojím sa toho, že by rodinu mohli ohroziť adopcie detí homosexuálnymi pármi. Nebojím sa ani sexuálnej výchovy, ktorá sa na Slovensku ako samostatný predmet nevyučuje a ani neplánuje. Nebojím sa toho, že môjho syna niekto bude v škôlke ako trojročného nútiť počas povinnej sexuálnej výchovy masturbovať, lebo veriť takýmto bludom je rovnako absurdné ako veriť tomu, že zem je plochá doska. Jediná vec, ktorej sa skutočne bojím sú klamstvá, výmysly a úmyselné zavádzanie v rámci tejto témy. Naozaj sa bojím našej neschopnosti a neochote overovať si fakty a uspokojiť sa s vysvetlením jednej strany, našej neochoty používať kritický rozum. Bojím sa toho, keď tí, ktorí majú hlásať o láske a porozumení rozosievajú nenávisť. Bojím sa toho, keď sa hádže kameňom. Už som sa k tomu nechcela vyjadrovať, ale z každej strany som obťažovaná veľmi jednostrannou proreferendovou kampaňou. Nechcem si vyberať letáky zo schránky ani si ich vyťahovať spoza stierača, dostávať maily a pod. V sobotu sa moja tradičná rodina referenda nezúčastní. Je totiž proti našej viere, nášmu presvedčeniu, proti hodnotám a princípom, ktorými sa snažíme ako rodina riadiť a podľa ktorých sa snažíme fungovať. Prajem nám všetkým, aby sme sa nikdy nemuseli uhýbať hodeným kameňom."
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?