Blaha šéfom Eurovýboru je ako Slota veľvyslancom v Maďarsku

Autor: Juraj Droba | 13.5.2015 o 19:00 | Karma článku: 10,31 | Prečítané:  1896x

Sadol som si v pondelok do štúdia TA3 s poslancom Blahom. Nezhodli sme sa na tom, či mal premiér Fico ísť do Moskvy oslavovať s Putinom okrúhle výročie konca 2. svetovej vojny. Podľa mňa nemal, podľa poslanca Blahu rozhodne mal.

Ale tento rozpor sa dal čakať a nijako ma neprekvapil. 

Pán Blaha, kovaný slovenský ľavičiar, je skrátka taký. Putina má vo veľkej úcte, ale Západu, na ktorý kydá slobodne a beztrestne, nevie prísť na meno. S takouto názorovou výbavou z neho Smer spravil predsedu výboru pre európske záležitosti, čo považujem za rovnakú zvrátenosť, ako keby sme z Jána Slotu spravili veľvyslanca Slovenska v Budapešti.

Prekvapila ma však Blahova opakovaná výzva, aby sa európska ľavica konečne prestala hanbiť za svoju ľavicovosť a bola skutočne ľavicová. Nuž nemyslím si, že je to také jednoduché. Európska ľavica totiž postrehla dve dôležité veci. Poprvé, niektoré radikálne odnože ľavice svojimi zločinmi prevážili zločiny fašizmu, čo sa týka počtu obetí a trvania utrpenia nevinných. Hovorím o komunizme. Podruhé, aj umiernené ľavicové krídla zistili, že niektoré jej sociálno-ekonomické recepty a zadlžovanie už v praxi nefungujú, respektíve vedú do slepej uličky a treba teda zmeniť prístup. Hovorím o západnej sociálnej demokracii. Poslancovi Smeru Blahovi tieto skutočnosti zjavne unikajú. Pokiaľ však Smer ostane len zhlukom všetkého možného od bývalých aparátčikov KSČ, cez mladých kariéristov, podnikateľov až po latentných nacionalistov, nikdy modernou európskou ľavicou nebude. Bohužiaľ.

No úplne najviac ma prekvapilo, keď v tej istej besede poslanec Smeru Blaha vyhlásil, že je síce za všetky tie moderné slobody, ako sú napríklad registrované partnerstvá, ale teraz na ich presadenie nie je vhodná doba. Lebo teraz, dámy a páni, treba riešiť hospodársku krízu. Myslím si, že od pána Blahu je toto strašná perfídnosť. Slovenský HDP rastie, Ficova vláda rozdáva sociálne balíčky, chváli sa, ako ekonomika šliape, ale keď príde na rozšírenie slobôd, ktoré patria priam do erbu európskej ľavice, máme tu odrazu hospodársku krízu.

Áno, máme tu krízu, ale nie hospodársku. Máme tu krízu tolerancie, krízu rešpektu k inakosti, krízu z premnoženia táranín. Dúfam, že divoké sny poslanca Blahu o posilňovaní ľavice podľa jeho strihu v Európe ostanú len snami tohto pána s bizarnými názormi. Inak to s Európou dopadne veľmi zle.  

Apropo, pán poslanec Blaha, pri akom HDP má podľa Teba človek právo na slobodný život, na svoju sebarealizáciu a osobné šťastie?  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?