Buch, buch, sú u vás Arabi?

Autor: Juraj Droba | 26.11.2015 o 0:26 | Karma článku: 9,47 | Prečítané:  1726x

Premiér svojimi slovami o monitorovaní všetkých moslimov narazil na nové dno svojej perfídne xenofóbnej, strach vyvolávajúcej rétoriky. Ako sa asi má cítiť slovenský neurochirurg z Afganistanu, ktorý tu žije 30 rokov? 

Politici majú občas neodbytnú potrebu dávať verejnosti na známosť, ako veľmi stoja o jej bezpečnosť. A niekedy až tak veľmi, že je to groteskné. Po streľbe v Devínskej Novej Vsi, kde prišlo o život osem ľudí vrátane osamelého strelca, vtedajší minister vnútra Daniel Lipšic nariadil policajtom hliadkovať po uliciach so samopalmi. Z hľadiska bezpečnosti to bol nezmysel, z hľadiska PR možno úspešný ťah.

Dnes policajti zháňajú po hoteloch a penziónoch Arabov. Samozrejme, najlepšie v noci, aby bol efekt väčší. Majú sa tak napĺňať slová predsedu vlády, že bezpečnostné zložky budú monitorovať moslimov. Ale všimnite si, monitorovanie a hľadanie sú dve odlišné veci. Monitorovať môžem osobu, o ktorej viem, že existuje a kde sa nachádza. Ak ju ešte len hľadám, nemôžem ju monitorovať. Monitorovať ju môžem, až keď ju nájdem.

Monitorovanie je však marketingovo nepredajné. Policajti musia totiž sledovať „objekty“ tajne. (Ak to teda nemá byť veľká sledovacia reality show). Zato hľadanie osôb – to je niečo iné, to sa dá robiť vo veľkom štýle. Len si to predstavte, tri hodiny ráno a buch, buch na dvere penziónu. „Máte tam Arabov? Nemáte? A môžeme sa pozrieť? Nie, povolenie na prehliadku nemáme.“  Tak takéto hľadanie „objektov“ zanechá v národe stopu a ako sa ukazuje, aj mediálnu.  Slovom, keď Smer-SD chráni, musí to byť veľký hrmot.

Ale vážne. Slovenský boj s terorizmom mi príde ako hasičské cvičenie na ľadovci v nadmorskej výške 3000 metrov. Je to len marketing. Slovensko si hovie v závetrí, tak si vládna strana môže organizovať ostentatívne policajné manévre bez akejkoľvek zodpovednosti. Pre babky demokratky. Fico bude rozprávať o monitorovaní moslimov, Turci, čo predávajú po krajine kebab, asi len mávnu nad tým rukou, aj keď im to dvakrát príjemné nebude. A polícia bude v noci búchať na dvere;  je to síce obťažujúce, ale dá sa to zniesť, ak sa to nedeje každú noc - hostia sa totiž menia. Skrátka, normálna „vesnička středisková“ na okraji Európskej únie.

Ozaj, a robila polícia buch, buch aj v piešťanských kúpeľoch? Lebo tam zvyknú Arabi pobývať. To je všeobecne známa vec už od socializmu. Či už ušli?

P.S. Chcem veriť, že v bezpečnostných zložkách ešte zostali aj profesionáli a Slovensko je dostatočne spravodajsky pokryté. Veľmi si želám aby sa o reálnu bezpečnosť ľudí starali oni, nie táto vláda. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Farizeji, antikristi, birmovaní komunisti

Veľkonočná úvaha agnostika.

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?