Zrúcané mosty, potrhané siete

Autor: Juraj Droba | 16.3.2016 o 12:01 | Karma článku: 15,66 | Prečítané:  7828x

Béla Bugár nesie na sebe obrovský náklad niečoho veľmi negustiózneho. Aj ja pridám svoje „zrnko“ do tohto nákladu.  Podnietila ma k tomu nasledujúca veta predsedu Bugára: 

"Aj Sulík, aj Sieť, aj my a Smer, to by bola absolútne iná vláda. Pán Sulík nevie a necíti tú zodpovednosť." 

Uf! Takže my v SaS necítime TÚ zodpovednosť, ale Béla TÚ zodpovednosť cíti. Žeby mu tie hasičské striekačky,  pri rozdávaní ktorých asistoval ministrovi vnútra,  zakalili rozum? Ten, čo nám po celý čas nevedel prísť na meno, čo nás z vlády doslova vytláčal, ťahá dnes SaS do vlády so Smerom. Vysvetľujem si to tak, že chce mať ďalšieho spolupáchateľa. Spolupáchateľstvo úplne zdiskreditovaného Procházku je celkom na nič. Ním sa neočistí a ani svoju vinu neoslabí tým, že sa o ňu s niekým solídnym podelí. So SaS by to bolo iné. Nie, Béla, ďakujeme, neprosíme.

Komentátori veľmi správne upozorňujú, že keby pre Most a Sieť bola prioritou vláda bez Smeru, dnes by sa len pozerali na bezradného Fica, ako pred Dankom krčí bezmocne ramená a čakali, kedy mu prezidentovo poverenie vyprší. Myslím, že keby v tom boli vytrvalí, SNS by nakoniec Fica opustila. Pre oligarchov je predsa len výhodnejšie mať vo vláde svoje záujmy zastúpené aspoň SNS ako nikým. Lenže prioritou Mostu a Siete nebola pravicová vláda, ale vláda so Smerom.

Ešte nám zostáva odpoveď na otázku, prečo teda aspoň nepredstierali, že sa o vládu pod vedením Richarda Sulíka snažia? Prečo s takou rýchlosť pribehli k Smeru, akoby postoje SNS boli aj pre nich záväzné. V tomto celkom nesúhlasím s pozorovateľmi. Podľa mňa za tým neboli obavy, že vládu na koniec zostaví prezident Andrej Kiska. Ono totiž také jednoduché nie je. Keby vznikla vláda s podporou väčšiny poslancov, bolo  by neudržateľné, aby si prezident hral svoje hry a ignoroval vymenovanie premiéra takejto väčšinovej vlády.

Takže moje vysvetlenie je iné. Šlo o to, aby Bugár s Procházkom boli ponížení, označení za zradcov a následne exkomunikovaní akože zo slušnej demokratickej spoločnosti. Toto Ficovi zabezpečí na istý čas potrebnú lojalitu, lebo Sieť a Most sa už nemajú kam vrátiť. Stratili dôveryhodnosť. Môžu si len vymôcť rôzne verbálne ústupky v Programom vyhlásení vlády a tie vydávať za svoje víťazstvo akože v prospech stability Slovenska, predsedníctva EÚ, a v boji proti korupcii a extrémistom.  A k tomu dostanú pár ministerstiev a štátnych podnikov, aby sa nadžgali kšeftári, ktorí tieto dve strany vlastnia.

Určite ste si všimli, že prítomnosť ĽSNS v parlamente je pre Sieť a Most vítanou zámienkou, prečo treba urýchlene naskákať do vládnych vozňov, ktoré pristavil na perón Fico.  Lenže je to presne naopak. Práve tento oportunizmus, práve tieto zrady, robia z politiky niečo odpudivé a prinášajú hlasy extrémistom, ktorí nemajú pre liberálnu demokraciu a slobodu ani jedno dobré slovo. 

Nuž, dámy a páni, Most je zrútený, Sieť roztrhaná. Až mi začína byť smutno za KDH. Túto poslednú vetu berte prosím s rezervou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Naď očakáva, že počas víkendu otestujú aspoň tri milióny ľudí

Najväčšie problémy spôsobovali drive through odberové miesta.

Autorská strana Beaty Balogovej

Ako neprísť o Dušičky počas korony

Covid zasahuje aj do nášho vzťahu s mŕtvymi.


Už ste čítali?