Bratislavský kraj si zaslúži viac ako stagnáciu alebo populistické experimenty

Autor: Juraj Droba | 31.10.2017 o 13:00 | (upravené 1.11.2017 o 10:03) Karma článku: 4,57 | Prečítané:  1093x

Vyššie územné celky ovplyvňujú náš každodenný život viac ako si myslíte. Možno nemajú peniaze ani toľko právomocí na to, aby urobili dieru do sveta. Ale nie sú zase ani také bezvýznamné, aby sme sa im obracali chrbtom.

Samosprávne kraje môžu podporovať efektívnu verejnú dopravu, alebo jej rozvoju stáť v ceste. Môžu zveľaďovať školy, zdravotné strediská, domovy pre seniorov, alebo sa nemohúcne prizerať ich úpadku. Môžu hospodáriť poctivo podľa zásad morálky alebo uviaznuť v rozkrádaní verejného majetku a v korupcii.

Tieto regionálne voľby majú aj symbolický význam. V polovici volebného obdobia môžeme dať najavo vláde, či sme s jej prácou spokojní alebo nie. Či napĺňa predstavy o dobre spravovanom štáte, o čistote verejného života bez korupčných škandálov, o rozumnom míňaní peňazí nás všetkých.

Ja hovorím: Poďme odštartovať výmenu tejto vlády. Poďme premaľovať červené Slovensko na inú farbu.

Ja osobne túto vládu považujem za vládu zlyhaní. Vynáša do popredia baštrnákov, širokých, rôzne gorily, vyznačuje sa nevyšetrenými kauzami, ale aj zlyhaniami ako bol napríklad nedávno zbabraný systém elektronických podpisov.

Ďakujeme, stačilo.

Ctení čitatelia, chcem vás preto požiadať o podporu našej pravicovej koalície a mňa osobne.

Bratislavský región je svojou otvorenosťou k novým myšlienkam i ľuďom, ktorí ich reprezentujú, ako aj silnými väzbami na Európu inšpiráciou pre celú krajinu. Je to región, ktorý dokáže vzdorovať politickým extrémom, posilňovať zdravé vlastenectvo a zmysel občanov pre demokraciu. Ubezpečujem vás, že v tom si pevne stojím za svojim a nemienim na dobrej povahe našej župy nič meniť.

To, čo meniť treba, je doprava, sociálna starostlivosť, zdravotníctvo a školstvo. S oporou silnej pravicovej koalície máme jedinečnú šancu tieto zmeny reálne presadiť.

Ja viem, že v sobotu 4. novembra máte určite tisíc dôvodov prečo robiť čokoľvek iné, len nie ísť voliť. Tento krát však ide o veľa. Desať minút vášho času rozhodne o tom, či bude najbližších 5 rokov vládnuť v Bratislave predĺžená ruka Smeru (Ftáčnik), hrobár pravice (Frešo), Pán Bilboardov (Kusý) alebo zvíťazí silná pravicová koalícia kvalitných kandidátov s dobrým programom.

(Autor je kandidát na bratislavského župana za SaS, OĽaNO, SMK, hnutie NOVA, OKS a Zmenu zdola Jána Budaja)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Česko zakázalo pohyb medzi okresmi

Rok od prvého prípadu zaznamenali takmer dvadsaťtisíc mŕtvych.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Diskrétny pôvab vakcinácie a bezprizorný Brusel (týždeň podľa Schutza)

Kuciak by bol zhrozený.


Už ste čítali?