Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Buch, buch, sú u vás Arabi? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

no fajn,

a už teraz som zvedavý ako "opozícia" sa ústretovo postaví k ústavným zmenám, čo preceda Vlastnou hlavou avízuje.
Postboľševícka zl. or.skupina KSSmer kúsok po kúsku "uťahuje kohútik", to obsadí všetky veliace pozície silových zložiek, tam zas všetky posty v štátnej správe, pár "overených" súdruhov má "povolenie rabovať" a tzv. štandardná opozície tára niečo, že zamýšľané zmeny boľševíkom sú možno aj potrebné aj oné... aj vraj ich bola by rada konzultovať a teda ak boľševík nebude trvať na zrýchlenom konaní, tak možno aj zahlasuje....
Bŕŕŕ....
Ak prejde táto dávka ústavných zmien ak prejde toto rozšírenie právomoci bezpečnostných zložiek v parlamente a občania zas raz to len v krčme ofrflú, tak fajn nakoniec aj v `48 sa boľševík dostal k totalitnej moci najprv cez voľby a potom pamätnou to vetou..
"Pán prezident demisi prijal.." a vznikla vláda jednej strany daná ústavou, zatiaľ nedostižný vzor dnešnej to stranovlády.
 
Hodnoť

Dobré ráno!

Pán Droba,boj islamistov ,atentáty v Paríži,situácia v Belgicku a v iních krajinách je skutočnosť.To nie je predvolebný boj a vaše obligátne "Lebo Fico".Aby ste sa z toho sna raz nezobudil,ale nie na buch,buch na dvere,ale na ozajstné "bum,bum na verejnosti".Nebudte taký nenávistný,to percentám málokedy pomôže.
 

 

vas zobracky kraj
zapasi s terostami najviac
v krcme
 
Hodnoť

Bloger by si nemal robiť srandu

z islamizácie Europy,podstaty tohoto náboženstva a hrozby pre kresťanskú,demokratickú europskú spoločnosť z nej vyplývajúce.
 

 

A ako Vas napadlo, ze si robim srandu z islamizacie Europy? Len poukazujem na to, aby sme nepausalizovali kolektivnu vinu na cele skupiny obyvatelov.
 

Považujete prevenciu nebezpečenstva

za zbytočnú?Ak ano,tak sú všetky druhy prevencie zbytočné.Požiarné,zdravotné,atď....
 

To je bohovsky

sofistikovaná a účinná prevencia, keď v noci zabúchajú na nejaký penzión, a keď tam nič nenájdu (lebo si ho vybrali úplne náhodne) tak sa popýtajú, kade sa ide k ďalšiemu penziónu.
Z toho by sa aj patrilo robiť si srandu, keby do nebolo tragické.
 

 

Pán Droba a prečo paušalizujú teroristi, im je jedno ako a koľko nevercov umrie. Pán Droba, premier Fico zneužíva situáciu s islamistami, utečencami vo svoj prospech, to musí vidieť každý, ale čo bráni opozícií postaviť sa k tomu rovnako, ja odmietam mať na Slovensku tých ľudí, ktorí sem prúdia, máme obrovské vlastné problémy. Ako je možné, že sa títo vo veľkom počte mladých mužov môže bezcieľne túlať EU, veď nech si to skúsia inde a verím, že budú mať veľké problémy. Všetky neziskovky, ochranári ľudských práv nech si tých mužov nasťahujú domov a som veľmi zvedavý čo budú robiť, ale ja im pomáhať nemienim. Škoda, že sa všetci venujete len sebe a nie Slovensku.
 

islamizacia je takmer vzdy spajana

s teroristami, ale ta sa najviac bude odvijat od rastu populacie vyznavajucej islam.
Zacne to napr. odhlasovanim rodicov a priatelov skoly a zmenach v stravovani v skolskej jedalni, o zmenach ucebnych osnov (budu rozne hodiny nabozenstva, nove ucebnice dejin), o zruseni a zmene statnych sviatkov (ktore maju krestansky zaklad, ale uz ich takto berie malo ludi) apod.
Preto tu vobec nejde o pausalizovanie kolektivnej viny z terorizmu. To, co nam hrozi, je kolektivny utlak plazivo vedeny nasimi vlastnymi zbranami (napr. demokracia, ekumenizmus). Upozornovanie, ze nie vsetci islamisti su teroristi (na terror ich aj tak netreba vsetkych) je odputavanie od meritu problem.
 

Som zasadne proti paušalizacii

A preto ponukam ,každemu slniečkarovi a podporovatelovi islamu do kufrika 10 granatov , a garantujem , že určite nie všetky vybuchnu - berieš, pan poslanec ?
 
Hodnoť

kolektívna vina?

Rozhodne nechcem obhajovať červeného bulla. Som presvedčený, že jeho cieľom nie je žiadna "ochrana Slovenska", ale vytĺkanie politického kapitálu.

Ale chcel by som sa vyjadriť k zneužívaniu odkazov na tzv. "kolektívnu vinu":
Ak bezpečnostné zložky dostanú hodnovernú infomráciu o možnosti teroristického útoku a rozhodnú sa napríklad robiť prehliadky áut, smerujúcich na letisko: To, že si budú vyberať posádky áut "arabsky vyzerajúce", nemá nič s princípom kolektívnej viny. Je to jednoducho odborne správny postup. Či si to chceme priznať, alebo nie, riziko teroristických útokov je jednoznače vyššie od osôb z danou charakteristikou. Tu nejde o ťuťuli muťuli humanistické ľudské "práva". Tu ide o životy nás, potenciálnych cieľov moslimských teroristov.
 

 

Plny suhlas a nic proti takemu postupu. Ale klopanie na dvere hotelov a penzionov je naozaj fraska pre volicov, nic ine.
 
Hodnoť

 

Dovolím si predostrieť svoju predstavu o buch buch - nemocnice, nie penzióny a hotely. Najviac teroristov (pardon potenciálnych teroristov) sa vyskytuje v slovenských nemocniciach a poliklinikách.
__________________________________
Buch buch. Kto tam? Polícia, otvorte! Prosím o strpenie, práve operujem. V poriadku, vrátime sa o hodinu.
_____________________________________
Je tu ešte dôležitý moment. Bude skalpel považovaný za teroristickú zbraň alebo nie? Injekčné roztoky ako možné výbušné zmesi?
___________________________________
Blížia sa Vianoce, nejedna blondínka vydatá za Araba sa vráti na rodnú hruď osláviť sviatok v kruhu rodiny. Budú môcť cestovať verejnými dopravnými prostriedkami?
 

si ma vystrasil s tymi

Vianocami leb o v nasom meste je viacej blondinok vydatych za Arabov. Otcovia alebo pribuzny ich vacsinou beru z letiska .Tie blondini ale nepatrili nikdy k mudrejsim takze podla mna za tych par dni nic nezosnovaju.Ina hrozna vec ma napadla.Co sa stane ked u Araba najdu bombu plynovu a bude ju mat na vykurovanie napr. alebo na pecenie kebabu. Policia mu ju zoberie alebo nie?Bude terorista alebo nie?Toto aj skalpel su zavazne otazky a preceda by nam ich mal vysvetlit.
 
Hodnoť

vcelku

aj súhlasím ... a čo rétorika vášho europoslanca Sulika?
 

 

Richard ma expresivnejsi jazyk a tak sa stava lahkym tercom nalepkovania. V obsahu a rieseniach sa velmi nelisime.
 

nooo

expresívny jazyk oslovuje a burcuje emócie ... a v tejto situácii je to, čo potrebujeme, skôr rozum

Strachu, hystérie a "nasr.tosti" je tu toľko, že živiť akúkoľvek ďalšie je pílením si konára, na ktorom sedíme. U mňa dôveru nevzbudzuje.
 
Hodnoť

 

1. Podľa autora blogu premiér svojimi slovami o monitorovaní všetkých moslimov narazil na nové dno svojej perfídne xenofóbnej, strach vyvolávajúcej rétoriky. Premiér je politik a politici využívajú aj tému emigrantov na budovanie svojho imidžu a popularity. Nakoniec to isté robí Hollande, Merkelová, Juncker a ostatní politici v iných štátoch EÚ. Či nie? Nakoniec, to isté robí aj autor tohto blogu, veď ste politik a takisto si na téme emigrantov budujete svoj imidž a popularitu. Takže Fico:Droba = 1:1.

2. Keď moslimovia páchajú v Európe teroristické zločiny a z tohto dôvodu sú v európskych krajinách moslimovia viac pod dohľadom polície, dokonca je vykonávané intenzívne pátranie po niektorých, je prirodzené, že aj na Slovensku tomu bude tak. Mimochodom políciu neriadi premiér, ale minister vnútra. Autor blogu môže políciu kritizovať za to, že robí svoju robotu, ale nie je to trochu divné? Podľa mňa polícia koná v medziach zákona, ale ak má autor blogu iné poznatky a myslí si, že polícia voči moslimom prekračuje svoje kompetencie, môže sa obrátiť na prokuratúru.

3. Prekvapilo ma vyjadrenie moslimov žijúcich na Slovensku, pretože tu určite nejde o nejakú kolektívnu vinu. Polícia ani premiér nemôže za to, že tie teroristické útoky spáchali moslimovia. Prekvapilo ma to vyjadrenie "slovenských" moslimov aj preto, lebo "ak som čistý" a nekonám v rozpore so zákonmi Slovenskej republiky, tak mi to môže byť jedno, že ma niekto sleduje, či monitoruje. Taktiež by malo byť v prvom rade v ich záujme, ak tu žije nejaký moslim, ktorý môže byť potenciálnou hrozbou, aby bol čím skôr odhalený. Alebo môže autor blogu potvrdiť, že na Slovensku nie je ani jeden moslim, ktorý by mohol byť potenciálnou hrozbou?

4. Nakoniec už len po známka k tomu, že aj Slovensko je na zozname krajín, voči ktorým plánuje ISIS odvetné teroristické útoky, takže k čomu sú dobré potom takéto blogy?
 

RE:Franto Tóth

1. "Premiér je politik a politici využívajú aj tému emigrantov na budovanie svojho imidžu a popularity."
čo je premiér nebudem komentovať, ani ku komu ho porovnávate (teda ten menoslov je signifikantný, ale musím uznať, že je to príhodnejšie zaradenie ako onehdá ho nejaký fík porovnával k W. Churchillovi), ale tému "migrácie" preceda fakt zneužíva na budovanie svojich volebných Istôt. Jehp rétorika v tejto téme je, podľa môjho názoru, trocha dosť od veci a nemá iný účel ako "posilniť si svoju pozíciu, teda aj pozíciu zl.or.sk. KSSmer" A zatiaľ prezentované ústavné a právne návrhy zaštítené "ochranou Slovenska" budia skôr dojem snahy v ďalšom kroku zakotviť v ústave aj vedúcu úlohu strany, degradáciu občana na tichého vykonávateľa "vôle voliebvyhraja", ako nejaká ucelená, seriózna snaha na reálne zvýšenie bezpečnosti.

2. Ak polícia Fr, Be dnes aktívne reaguje na konkrétne činy, teda nedá sa porovnávať s činnosťou polície dnes u nás (teda ak fakt chodia po ubytovacích zariadeniach a pýtajú sa na obsadenosť). Jednoducho ak by šli po konkrétnostiach, tak netreba im nejakú plošnosť a tu je skôr otázka čo činia tajné služby, ak nemajú info o konkrétnych u nás hrozbách.
Mimochodom dík za upresnenie, ja som bol v tom, že podľa zákonov je polícia apolitický orgán, ktorý riadi prezident policajného zboru (hoc šepkalo sa hoc čo iné).
Teda "Mimochodom políciu neriadi premiér, ale minister vnútra." je záväzné stanovisko strany a vlády, alebo len omyl?

3. "lebo "ak som čistý" a nekonám v rozpore so zákonmi Slovenskej republiky, tak mi to môže byť jedno, že ma niekto sleduje, či monitoruje"
viete že tento argument sa neustále používa vždy akonáhle ma niekto chuť plošne obmedziť práva a slobody bežných ľudí? Dnes sa ako argument berie "boj proti moslimskému terorizmu", pred pár rokmi bolo niečo o tom, že ak nekradnem predsa môže mi byť jedno...
Je potom úsmevne, že v parlamente podpredseda (člen zl. or. KSSmer) dnes napríklad obhajoval nič nehovoriace majetkové priznania politikov (však ak nekradnú, neporušujú zákony nemôž im vadiť keď sa presne ich majetoček preklepne, no nie?) tým, že poslanci potrebujú nutnú dávku ochrany osobných údajov. Podľa vás ale nepotrebujú, však ...

4. Nakoniec k zoznamu. Ak je Slovensko na tom či onom teroristickom zozname, je to v prvom rade starosť orgánov štátu na to z rozpočtu platených. Dúfam, že ste to nemysleli tak, ak je Slovensko na nejakom propagandistickom zozname, potom máme povinnosť mlčať a nechať štátnu moc (práve v držbe postboľševíkov) aby konala ako sa chce, a mlčky znášať čo nám to prinesie?

Opakovane tvrdím, že plazivá islamizacia Európy je zlo. K šíreniu tohto zla napomáha aj migračná vlna. Podľa môjho názoru, štát má právo, dokonca povinnosť ak je to väčšinová vôľa, postaviť sa tomuto zlu. Ale pre marxengelslenina, ukážte mi jediný krok precedu Vlastnou hlavou, ktorý prioritne vedie k zastaveniu zla. Však všetky jeho kroky, vyhlásenia vedú len a len k balamuteniu voliča. Teda k úspechu Isotôt v najbližších voľbách.
 

 

Keď je Smer vašim červeným súknom, je to váš problém, ktorý nebudem komentovať. Reagoval som na blog len preto, že autor tému "Arabov" zneužíva rovnako ako Fico. Na rozdiel od vás nemám dojem, že Smer chce niečo podobné "ako vedúcu úlohu strany" uzákoniť; toto vaše tvrdenie je nezmyselné strašenie a ak teda strašíte, potom ste na úrovni politikov Smeru, ktorí tiež strašia. Smer moslimmi, vy Smerom.

Polícia koná a ja neviem posúdiť, či jej kroky súvisia resp. nesúvisia s preverovaním pre zahraničné polície, nemusí ísť len o osoby, ale aj o zbrane, či iné informácie. Snáď nechcete, aby polícia informovala podrobne o všetkom čo robí a prečo to robí. Tiež nerozumiem, čo je na tom tak strašné, keď polícia v noci skontrolovala nejaký penzión; to si myslíte, že v iných štátoch sa to nerobí?

Veľa ste napísal, ale dokopy nič. Moja otázka, načo sú dobré takéto blogy, odpoveď chýba. Dá sa predpokladať, že Smer voľby 2016 vyhrá, ale som presvedčený, že tie voľby by vyhral aj keby téma migrantov a teroristických útokov neexistovala, alebo si myslíte opak?

Na rozdiel od Smeru sú iné strany, ktoré majú problém dostať sa do parlamentu a problém emigrantov zneužívajú na budovanie popularity a zvyšovanie volebných preferencií, všakže politici Sas.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 89
 2. Janka Cigániková: Podarilo sa! Zaborská stiahla pozmeňovák, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov 80
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 33
 4. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 27
 5. Stanislav Vošoust: Názor: M1 MackBook Air - Veľa muziky za “málo” peňazí alebo len bublina nafúknutá YouTube 23
 6. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 19
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 17
 8. Jaroslav Vidan: Nemáte toho už dosť ? 16
 9. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 16
 10. Anton Kovalčík: ... ak si ju dokážete uchovať - 1. 15

Rebríčky článkov


 1. Richard Gajarský: Hrozná manželka.
 2. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 3. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 4. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 5. Štefan Vidlár: D O J E M
 6. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 7. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 8. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 9. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 10. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke


Už ste čítali?