Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O tom, ako na Slovensku vzniká koalícia oligarchov a raneného ega (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

V tom môžeš mať pravdu, možné to je!
Ale čo je isté,tak to,že akási Sieť a Híd už nebudú existovať a Bugár s Procházkom pôjdu robiť poradcov na Ukrajnu,alebo Moldavska!
Laďa
< 1 2

Laďa

Na niečo ste zabudli, na ich voličov, a tí nezabudnú kto takto nadával aj im.

Nie každý je taký hlupák, aby veril že bola akási lepšie možnosť, a pritom nevedel, dokonca ani netušil, aká by to mohla byť.
 
Hodnoť

No hlavne

ze vam Spirko pise volebne program a Gorilie filialky INESS ci INEKO ich vychvaluju do nebies. A vy tarate o oligarchoch, pan Droba. Hovori sa tomu tusim uzitocny idiot.
 

Napriek tomu...

...že ti to o tom užitočnom idiotovi hovoria denne všetci okolo teba, nie sú takí všetci....
 
Hodnoť

Bloger

má pravdu; je to stále dráma.Polovicu ľudí nezaujíma, niktorí diváci sú nadšení, niektorí sklamaní, niekoľko nakukne i do zákulisia a niekoľko "uvažujúcich" má názor, že pri inom hereckom zložení by to už na začiatku bola tragédia a zbytok o hádkach a o ničom. A tí ho štvú najviac, lebo nezmýšľajú ako on - jediný najmúdrejší.
 
Hodnoť

Skvelé Juraj

korytárov treba nechať nech sa vyhryzú, ja si myslím že to na 4 roky nebude, medzitým treba makať a zverejňovať všetky svinstvá ktoré tieto super štandartné strany vyvedú a výsledok príde
 
Hodnoť

Ešte stále má dokaže udivovať,

že sa niekto nájde kto kritizuje súčasnú vládnu koalíciu. Je načase sa s tým zmieriť. Tí čo volili (vrátane mňa) rozhodli o tom ako to dopadlo. Myslím, že už toho vyplakávania bolo dosť. Útočiť na Most-híd a Sieť, že šli so Smerom je už doslova trápne. Veď si treba uvedomiť, že iná koalícia by nefungovala a pravdepodobne aj keby Sulíková vláda vznikla, tak by veľmi rýchlo padla. Stačí sa pozrieť na obvinenia Kočnéra na adresu Kollára. Či sú pravdivé alebo nie, vyvolávajú pochybností o tom, kto sa nám to vlastne dostal do parlamentu. Už len prepojenia na mafiánov sú veľmi vážnym problémom. Ale nielen to by robilo problémy takej koalícii. Netreba zabudnúť na faktor X - Matovič. O ňom sa popísalo už veľa. Neverím tomu, že by bol nejakí daňový podvodník, ako o ňom tvrdí premiér, ale skutočnosť je taká, že to čo povie Matovič nemá žiadnu váhu. Má dvojaký meter, a to čo bolo včera uňho neplatí dnes a už vonkoncom nie zajtra. Pre SaS je možno to najlepšie čo sa mohlo stáť, že skončili v opozícii. Nie je vylúčené, že ich čas ešte len príde. Otázne je ako veľmi sa zmení politická mapa pred ďalšími voľbami. Sieť môžeme rovno odpísať. KDH, v prípade že sa na jej čelo dostane Figeľom vyvolený M. Majerský, tak to už KDH nerozchodí vôbec a pôjde cestou SDKÚ. Uvidíme aká bude strana Rybníčka a či pán prezident Kiska skúsi založiť politickú stranu. Na toto všetko bude ešte vplývať vonkajšie prostredie. Budúcnosť je v tomto smere nejasná.
 

ja naopak

očakávam, že vláda bude konečne pod väčším drobnohľadom verejnosti ako doteraz .... presne to doteraz chýbalo


Predstava, že aktivita občanov sa očakáva len v deň volieb je mylná. Ľudia, novinári, opozícia .... majú byť aktívni aj medzi voľbami a oveľa viac.
 

Souhlasím a přidávám,

že volební kampaň odstartovala činností či nečinností stran, bez ohledu na to, zda jsou či nejsou ve vládě, parlamentě či mimo něj. Tato vláda ještě ani nestihla vyjet na startovací dráhu, a již čelí pravděpodobnému odvolávání ministra. To o něčem svědčí. Myslím si, že jakoukoliv v budoucnosti sestavenou vládu je třeba ze sásady kriticky sledovat, osoby s "lepkavou " minulostí zavčasu eliminovat. Je snad v zájmu každého z nás, bez ohledu na to, kterému manšaftu fandí, aby se námi placené daně vracely zpět do oběhu a nekončily u několika málo vyvolených či dokonce mimo státu, odkud se nevratí vůbec. A něco takového, jako hra v rámci pravidel, by měla být samozřejmostí. Potom by nebyla vzniklá vláda atakována ještě dřív, než by se složila. Následně bychom se přeli už jen o to, který resort v aktuálním období budeme více či méně upřednostňovat podle aktuální situace. Resort se svými potřebami, našimi potřebami, ne oligarchy v pozadí.
 
Hodnoť

 

SaS nech už odteraz radšej pracuje na udržaní svojej pozície, na udržaní voličov aj získavaní ďalších. Aj systematickou prácou v regiónoch či pre regióny. Sloni v porceláne (ako Sulíka nazvala Nicholsonová, ale neplatí to na všetkých) majú ešte čo zlepšovať.
 
Hodnoť

Vynikajuci trefny clanok od A po Zet.

Klobuk dole. A velmi kvitujem Sulikov fakticky clanok ku programu LNSN. Presne takto sa to ma riesit.
 
Hodnoť

Máme jedno šťastie,

aj my, nechcení voliči SaS, že Sulík je pravdovravný a okrem toho, veľmi dôležité, učenlivý. Ale nie hocijak, je to maximálne racionálny človek. Ako píšu múdre hlavy, mal by byť viac empatický, tiež si to myslím. Inak k zhnednutiu nemá ďaleko, čo by bolo veľmi zlé. Nesmie nahrávať birmovanému ani Kotlebovi, inak dopadne v šanciach v porovnaní s nimi, zle.
 
Hodnoť

predpokladám, že autor

blogu bol počas tej povolebnej noci nádejným premiérom Sulíkom menovaný do funkcie ministra spolu s ďalšími esami zo SaS...okúzlenie mocou netrvalo dlho a Droba a spol padli tvrdo na hubu, čo určite vyvolalo nevídanú traumu...takže sa nedivme...
 

Vymyslis si tu absolutnu blbost,

potom sa z nej znechutis...Nie si tak trochu mesuge?
 
Hodnoť

 

Nuž, vážený pán Droba,

Prekvapuje Vás, že niektorí voliči siete a mostu sa snažia podľa Vás „politickú skratku“ vykresliť ako jedinú rozumnú možnosť. Zabúdate na rok 2010 kedy si mnohí Vaši voliči zasa racionalizovali to, že ste pri vstupe do radičovej vlády okamžite odhodili práve tie témy, ktoré ako píšete, že hnedé strany nepresadzujú. V čom je rozdiel? Veď vo vtedajšej predvolebnej kampani boli práve to témy, ktoré Vás hlavne odlíšili od iných strán, tieto témy Vám umožnili zviditeľniť sa a určite veľa Vašich voličov ich považovalo za dôležitejšie ako tie ekonomické zázraky, ktoré ste sľubovali súbežne s tým (a z ktorých ste tiež nepresadili prakticky nič). Prečo je to teraz zrada a vtedy to bola „jediná rozumná možnosť“? Veď vtedy ste mali rovnakú váhu ako teraz most a sieť v tejto vláde, dá sa všetko ospravedlniť tým, lebo fico? A ak áno, prečo je teraz rovnaký postup zlý (lebo matovič, lebo kolár, lebo sulík), ak vtedy nebol? Zasa lebo Fico? Myslíte si, že všetci čo volili most a sieť sú automaticky proti vláde so smerom? To je len Vaše zbožné želanie.

Píšete, že tieto témy (oteplenie slovenska, rozvody a fet) podporujete, ale Váš predseda nedávno počas jedného jediného dňa v rozhovore s novinárom (myslím, že denníkn?)vyhlásil, že bola chyba keď SAS vzbudila v 2010 dojem, že tieto témy sú pre Vás rozhodujúce a následne v tom istom dni v inej diskusii tvrdil pravý opak. Čo to je? Stačí Vám, že si dá tričko jbm?

A k tomu, že „hnedé strany“ nepresadzujú tieto témy, tak napr. Jorg Heider bol homosexuál a viedol slobodných v Rakúsku, Pim ..... v Holandsku tak isto, keď pozrieme do minulosti homosexuál Ernest Rohm bol dlho popri Hitlerovi najvýznamnejší nacistický pohlavár a zavraždený nebol pre homosexualitu (to bola iba jedna zo zámienok), ale z mocenských dôvodov. Takže hnedá farba strany nebráni homosexuálom v týchto stranách profitovať, dokonca sa zdá ako by to bola aj nejaká výhoda. Koniec koncov, nateplalá fotka chlapíkov so zdvihnutými pravicami vo vani, ktorá stála kandidáta SNS miesto na kandidátke je podľa mňa tiež veľavravná a keď vidíte koncert nejakej náckovskej skupiny, tak to vyzerá ako homoorgie. To že hnedé strany verbálne proklamujú že sú proti homosexuálom zjavne neznamená, že sú apriori proti nim keď sú ich členmi. A zasa naopak, to že vy verbálne proklamujete podporu homosexuálom neznamená, že vo vašej strane nie sú žiadni malí adolfovia. Stretnutie Sulíka a Kotlebu, ktoré bagatelizujete, legitimizuje zo strany SAS Kotlebu. Veď v tom čase boli jeho verejné prejavy oveľa zreteľnejšie ako dnes. Vyplýva mi z toho, že je pre Vás prijateľnejší Kotleba, ako Fico a to už by sme boli naozaj niekde inde. Čiže na jednej strane ste pre to, čo podľa Vás vylučuje pochybnosti o „nehnedlosti“ Vašej strany, doteraz okrem verbálnych (a protichodných) vyhlásení neurobili nič (tričká JBN, aby som bol spravodlivý) a na druhej strane sa Váš predseda stretával s Kotlebom (dokonca som niekde čítal, že je podozrenie že spolufinacoval ich kampaň). A stretnutie s Kotlebom podľa Vás nič nie je. Aký dojem to podľa Vás budí? U mňa ten, že by pre Vás zrejme nebol problém ani vláda s tichou, alebo aj verejnou podporou Kotlebu, len aby ste boli vo vláde. Koniec koncov, Galkove zúrivé vyhlásenie o tom ako v 2020 urobíte poriadok vyznievajú ako by ich povedal Kotleba. To že L. Nicholsonová povie, že podporí Kotlebove rozumné návrhy nemusí byť vnímané, že je racionálna, ale pre mnohých ľudí to bude znamenať, že aha aj normálna strana nemá s Kotlebom problém, tak asi nebude taký zlý. A nebudú to len vymleté holé hlavy, tí takúto legitimizáciu na to aby ho volili nepotrebujú. Vy máte na prípadný (a pravdepodobný) nárast jeho voličov v 2020 možno väčší vplyv ako vládne strany, pretože sa Vám podarilo časť verejnosti presvečiť že vláda je banda zlodejov a zradcov. A preto časť verejnosti ich výhradám voči Kotlebovi veriť nebude, ale Vašim schvalujúcim postojom áno. Niektorí diskutéri čo volili sas dokonca už teraz vidia vládu sas s podporov kotlebu ako prijateľnú možnosť.

Koniec koncov, hneď ako bolo jasné, že vznikne terajšia vláda spálili ste všetky mosty do budúcnosti urážaním mostu a siete. To čakáte, že budete mať v ďalších voľbách 30 a Oľano 20 percent? No, nebudete. Aj keď Galko blúzni a rozdeľuje posty vo vláde 2020. A s kým potom zostavíte vládu na údajnú záchranu slovenska? Kollár bude vtedy odpísaný pre minulosť, ktorá ho už dobieha. Takže ostáva Kotleba. To bude tá lepšia vláda ako je teraz? Alebo vznikne nová zázračná strana Rybníčka, alebo Kisku? Tie strany Vám a matovičovi zoberú časť voličov a časť vám zoberie Kotleba.

Ja by som chcel, aby na slovensku bola normálna opozícia, ktorá by bola schopná prevziať vládu, ale rovnako ako pred voľbami, tak aj teraz duplom taká opozícia nie je. SAS by urobilo najrozumnejšie, keby sa zbavilo sulíka, galka a ich kliky. Tí by sa mohli pokojne pridať ku Kotlebovi, kam zrejme patria. Síce by ste nemali toľko percent ako teraz, ale nemuseli by ste blogmi presvečovať ľudí, že nie ste hnedí, ale ružoví. Ja síce nesúhlasím ani s Vašimi názormi na RP, rozvody, marišku a utečencov a nevolil by som Vás, ale máte právo na názor a rozhodne nie ste pre slovensko taký nebezpeční ako Váš predseda a jeho suita. Čiže zhrnutie na záver, vláda so súčasnou SAS je oveľa horšia alternatíva pre slovensko ako so smerom. A o matovičovi nemá cenu ani písať.
 

Preco?

Vazení filozofovia, to co tu pisete je sice pekne ale k hovnu. Preco sa na tychto diskusiach neriesia problemy ludi? Preco sa nehladaju sposoby, ako napr. zemnit exekucny zakon, aby exekutori neboli jedini, co na exekuciach zarabaju. Tusim, ze kedysi boli statni uradnici, takze z exekucii mal osoh stat, dnes maju z nich osoh arogantní sukromnici, ktori si robia co chcu su proste pani Vahu a Tatier. Preco napr. nehladame sposoby, ako sa nestat vazalmi EU, preco su zakony EU nadradene narodnym zakonom. Kto vlastne o tom rozhodol? Tí hlupaci, co si nevedia zratat ze 2+2=4? Ktorí sa spoliehaju na Turecko, ze vyriesi problemy Europy? Preco sa o nas rozhoduje inde a nie doma? Preco sme ovce, ktore vedu na porazku ktora pre mna predstavuje "globalizacia Europy", snaha vytvorit superstat? Pozrite sa na pripad prijatie Ukrajiny do EU. 27 statov, kde o tom rozhodovali voleni predstavitelia - hlupaci povedalo "ano" a jeden stat, kde sa opytali na nazor obcanov povedal nie. Hlupakmi ich volam prave preto, ze nevedia, co chcu ich volici, pasuju sa za vsemocnych a my im to trpime. Som pre tieto nazory hnedy? Ak podla Vas ano, tak som na to hrdy, lebo sa v budocnosti, ked sa naplnia vizie z "Protokolov sionskych mudrcov" budem moct na seba pozriet v zrkadle, s vedomim, aspon som sa snazil, aspon som blacal, dufam vsak, ze sa toho nedozijem.
Ze kecam? posurfujte na internete a najdite si prednasku profesora Pliagina o Globalnom prediktorovi ma cesky preklad a spravte si nazor. Tam okrem ineho hovori, ze kedysi herci boli spodina a dnes su mienkotvorna elita. A cim nemoralnejsi tym propagovanejsi. Preco asi?
 

re: Liptáčisko

Zle ste svoj príspevok zavesili.
Nie je to reakciou na predchádzajúci príspevok, ale niečím dosť vzdialeným od predmetu diskusného vlákna.

No a tými víziami z "Protokolov sionskych mudrcov", čo bolo vyrobené cárskou políciou v snahe zamerať nespokojnosť ľudí na iný cieľ než vládu, ste vlastne ukázali čo ste.

Okrem toho tárate, tie zákony EÚ sú nadradené, pre ktoré sme sa sami rozhodli. Ak vstupujete do nejakého klubu, tak sa zaväzujete k nejakému konaniu, a nie je to ich diktát, ale Váš dobrovoľný záväzok tie pravidlá klubu dodržiavať.

Nemusíte ich dodržiavať, môžte z toho klubu odísť.

Kde aj Slovensko by mohlo z toho klubu zvaného EÚ odísť, a to s katastrofálnymi dôsledkami.

Asi ste sa nikdy nezamysleli, prečo tie automobilky ktoré prišli k nám nešli na Ukrajinu, kde by mohli rátať s nižšími mzdovými nákladmi. Asi ste si nikde nepozreli koľko sme dostali a dostávame z eurofondov.

Asi žijete v nejakom paralelnom svete, s dosť pozmenenými pravidlami logiky, keď sa Vám páčia konšpiračné bludy V.V. Pjakina.
 

< 1 2

Najčítanejšie


 1. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 158
 2. Peter Pollák: Nedám sa zaočkovať! Toto sú dôvody 125
 3. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 96
 4. Ján Šeďo: Ešte niekto pochybuje o nutnosti výmeny predsedu vlády ? 92
 5. Lucia Livschitz Kollárová: Moji zaočkovaní svokrovci, suseda bojujúca o život a môj mŕtvy otec 81
 6. Matúš Lazúr: Naozaj musíme očkovať náhodných okoloidúcich aby sme vakcínu nevyhodili ? 74
 7. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 64
 8. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 62
 9. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ? 61
 10. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 55

Rebríčky článkov


 1. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 2. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 3. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie
 4. Peter Biščo: Čo politik to švindler, čo švindler to politik.
 5. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ?
 6. Martin Krištoff: Lagardeová sa drží sa výhľadov oživenia
 7. Štefan Vidlár: Chaos boys
 8. Július Kovács: Celoplošné testovania jediná cesta ako sa učinne brániť coronavírusu. Video
 9. Miriam Studeničová: Ľudia nevedia čo chcú!
 10. Július Kovács: Jozef Brheľ zabudnutý oligarcha Mečiara a jeden zo zakladateľov Smeru


Už ste čítali?